Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak být druhým pozitivním zážitkem ?!

24. 11. 2013 0:05:56
Doma v Evropě pracuji v byznysu, kde zážitek má důležitou roli a hledání silných zážitků patří v dnešní době v podstatě mezi módní trendy. Zážitky si kupujeme k narozeninám, k vánocům a čím více adrenalinu tím více zážitek ( prý !). Před několika týdny jsem cestoval po oblastech nazývané severní Indie, Kašmír, Ladakh nebo Malý Tibet. Pro mne to budou jednou provždy oblasti skutečných zážitků.
Kastner_LehKastner_LehSurikata

Doma v Evropě pracuji v byznysu, kde zážitek má důležitou roli a hledání silných zážitků patří v dnešní době v podstatě i mezi módní trendy. Zážitky si kupujeme k narozeninám, k vánocům a čím více adrenalinu tím více zážitek ( prý !). Před několika týdny jsem cestoval po oblastech nazývané severní Indie, Kašmír, Ladakh nebo Malý Tibet. Pro mne to budou jednou provždy oblasti skutečných zážitků.

kastner_tibet.jpg

Je fascinující jak ve stínu obrovských hor Himaláje stejně nejsilněji vnímáte jako skutečný zážitek prostotu a záviděníhodnou opravdovost života místních obyvatel. Buddhismus a každodenní modlitby za štěstí a spokojenost lidských bytostí na celém světě jen podtrhují odlišnost a rozdílnost vnímání světa a života oproti naší západní rychlošroubovici adrenalinu, materialismu a stále vyšších výkonů.

DSC_0018.JPG

O svých zážitcích, výuce na místní škole v Mulbekhu a setkáním s filosofií života, kterou asi nejsme schopni opravdu nikdy pochopit vyprávím na firemních akcích, veřejných přednáškách a před několika dny i budoucím učitelům na pedagogické fakultě. Odlišnou zkušeností oproti jiným pro mne byla právě přednáška a možnost své pocity a názory konfrontovat s lidmi, profesionály, kteří budou vychovávat a určovat životní hodnoty mých/našich dětí.

DSC_0020.JPG

Je těžké se smířit s tím, jak moc jsme v pasti výkonu, hledání autority a budování systému, pomocí kterých vyselektujeme ty nejlepší, vyhodnotíme, kdo splňuje a kdo ne. Snad se mi alespoň v několika studentech podařilo probudit myšlenku, že být někomu pozitivním zážitkem je tou základní hodnotou a životní výzvou nás všech - a učitelům o to více. Zkuste se každý den sami sebe zeptat, kolika lidem jste byli ten den pozitivním/příjemným zážitkem.

kastnertibett.jpg

Autor: Jiří Kastner | neděle 24.11.2013 0:05 | karma článku: 7.05 | přečteno: 297x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Lenka Hoffmannová

Trumpův velvyslanec pro Střední východ: Hamas ničí životy Palestinců v Gaze

"Jak může Gaze pomáhat mezinárodní společenství, když vůdcové teroristické organizace Hamas nadále drancují místní zdroje. Tamní obyvatelé si zaslouží lepší život," vznesl obvinění vůči Hamasu Jason Greenblatt.

22.6.2018 v 17:54 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 43 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Kdo nás vytáhne z multikaše?

Nedávno jsem tu psal ironickou glosu o tom, že nám asi hrozí válka s Turkem. A v jejím závěru jsem pochválil Angelu Merkelovou za přiznání, že zvát islámské imigranty byla chyba. No, unáhlil jsem se. Tak proč svou chybu nepřiznat.

22.6.2018 v 16:24 | Karma článku: 18.52 | Přečteno: 367 |

Emrich Sonnek

Kuřáci, kuřáci, kdo to na vás doplácí?

„Nesahej na toho broučka, Lukášku, jenom dívat,“ řekla a přiložila cigaretu ke rtům. Ale ani nestačila pořádně vdechnout její dým, a už musela opakovat hlasitěji: „jenom dívat, jsem říkala.“

22.6.2018 v 15:46 | Karma článku: 17.64 | Přečteno: 473 | Diskuse

Marek Trizuljak

Kam to dnes odkládáme zdravý rozum?

Reaguji na zajímavý článek pana kolegy blogera Petra Štrompfa: "Poválečný odsun sudetských Němců neznamenal i zapomnění".

22.6.2018 v 14:57 | Karma článku: 15.79 | Přečteno: 489 | Diskuse

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění - Co dělá člověka

Ilustrovaný podčárník aneb zamyšlení nad některými jevy v životě pozemšťanů a vztahy, které se jich nějakým způsobem týkají.

22.6.2018 v 13:30 | Karma článku: 3.54 | Přečteno: 118 | Diskuse
Počet článků 11 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 454
Mgr. Jiří Kastner, MBA jiri.kastner@kasty.cz Jiří Kastner pracuje s manažery, majiteli firem a sportovci jako osobní kouč a mentální trenér pro rozvoj jejich osobnosti, psychickou připravenost a odolnost s cílem úspěchu v jejich činnosti a duševní spokojenosti v osobním životě. Jiří Kastner je zakladatel a člen představenstva Asociace firemních sportů a zdraví, která sdružuje firmy a organizace, které podporují sport a tělovýchovu u svých zaměstnanců a v České republice obecně.
Najdete na iDNES.cz